Pomimo wielu tam kontaktów liczba zwolnień chorobowych związanych z koronacją była tylko o około 10 procent wyższa niż średnia. +++ 16:03 Przepełniona mila studencka: Kolonia przyjmuje +++ ignorowaną godzinę policyjną, przeludnione obszary przed restauracjami, złe powietrze w pokojach gościnnych – Kolońscy funkcjonariusze ścigania rozprawili się w weekend z naruszeniami zasad Corona na dużej sali studenckiej „Kwartier Latäng” w Kolonii.

Pomimo wielu tam kontaktów liczba zwolnień chorobowych związanych z koronacją była tylko o około 10 procent wyższa niż średnia. +++ 16:03 Przepełniona mila studencka: Kolonia przyjmuje +++ ignorowaną godzinę policyjną, przeludnione obszary przed restauracjami, złe powietrze w pokojach gościnnych – Kolońscy funkcjonariusze ścigania rozprawili się w weekend z naruszeniami zasad Corona na dużej sali studenckiej „Kwartier Latäng” w Kolonii.

Obszar, na którym rośnie liczba infekcji, był już w dużej mierze odcięty od świata zewnętrznego. Od tego czasu drogi dojazdowe kontroluje policja. W szpitalach w rejonie Lleida leczonych jest ponad 100 pacjentów z Covid 19, donosi „La Vanguardia”. W całej Katalonii, gdzie w mieście L’Hospitalet de Llobregat bezpośrednio na południe od Barcelony odnotowuje się również rosnącą liczbę nowych przypadków korony, zarejestrowano 816 nowych infekcji wirusem Sars-CoV-2 w niedzielę w ciągu 24 godzin. To ponad dwukrotnie więcej niż w sobotę, kiedy zgłoszono 361 przypadków. +++ 20:11 Dług korony: Ramelow krytykuje „czarodzieja w wydawaniu pieniędzy” +++ Premier Turyngii Bodo Ramelow ma obawy, że wydaje zbyt dużo pieniędzy na Wyrażona pomoc Corona. „Chciałbym, żebyśmy wykorzystali kryzys do odważniejszego prowadzenia reform, zamiast po prostu wylewać ogromne sumy pieniędzy na kraj” – powiedział lewicowy polityk dla Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Jest bardzo zdziwiony, że wielu jego kolegów z krajów, które wcześniej były zwolennikami czarnego zera, jest teraz „magikami w wydawaniu pieniędzy”. „Niektórzy nazwali rodzaj konkurencji, która zdecyduje o najwyższych liniach kredytowych”. Dużo pieniędzy na pomoc nie byłoby w ogóle wezwanych. Jednocześnie politycy muszą pożegnać się obecnie z ukochanymi projektami – powiedział Ramelow. Na przykład w Turyngii nie będzie na razie planowany przez jego partię nieskładkowy trzeci rok przedszkola. „Rzeczy, na które nie mamy teraz pieniędzy, muszą zostać odłożone na dalszy plan.” +++ 19:28 Drastyczny wzrost: rekordowy wzrost zachorowań na Florydzie +++ W południowych stanach USA liczba infekcji rośnie coraz szybciej. Tylko Floryda zgłosiła dzisiaj 15 299 nowych przypadków, według danych New York Times. Jest to najwyższa liczba zgłoszona przez którykolwiek stan w ciągu jednego dnia.

Jak dotąd na Florydzie zarejestrowano 269 800 przypadków koronawirusa i 4200 zgonów. Stany Zjednoczone odnotowały nowy rekordowy wzrost dopiero w sobotę o ponad 66 000 nowych przypadków. +++ 19:18 Francja chce testować podróżnych na lotniskach +++ Francja chce w przyszłości testować podróżnych z obszarów zagrożonych wyładowaniem koronowym na lotnisku. Środek zostanie wdrożony w najbliższych dniach – zapowiedział rzecznik rządu Gabriel Attal. Według Attala ci, którzy już wykonali test koronowy, musieliby być w stanie udowodnić to. W takim przypadku nie jest konieczne ponowne badanie we Francji.

Minister zdrowia Olivier Véran mówił o dobrowolnym rozwiązaniu pod koniec zeszłego tygodnia. „W krajach, w których wirus przestał krążyć niż we Francji, nie ma powodu, aby podejmować dodatkowe środki” – powiedział Attal. Testy nie powinny mieć wpływu na podróżujących z Niemiec. +++ 19:06 Duże wesela i koncerty – NRW rozluźnia ograniczenia +++ Wesela w Nadrenii Północnej-Westfalii można ponownie świętować w większych firmach pomimo Corony: zamiast poprzednich 50 nowożeńców może świętować nawet 150 gości. To zmiana, na którą zdecydował się gabinet Nadrenii Północnej-Westfalii w sprawie rozporządzenia o ochronie koronawirusowej, które zostało przedłużone do 11 sierpnia.

Nowa regulacja dotyczy zatem również innych uroczystości z okazji specjalnych okazji, takich jak rocznice, chrzciny, urodziny lub przyjęcia z okazji ukończenia szkoły, jeśli zapewnione jest śledzenie kontaktów, zgodnie z zapowiedziami władz stanowych. W przypadku wydarzeń kulturalnych i innych próg, powyżej którego wymagana jest koncepcja higieny, podnosi się ze 100 do 300 osób. Limit osób uprawiających sporty kontaktowe w hali zostanie zwiększony z dziesięciu do 30 osób. Dopuszczalna liczba widzów również wzrośnie ze 100 do 300. +++ 18:50 Steinmeier apeluje o finansowe uznanie usług w kryzysie koronowym +++ Prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier jest przekonany, że ludzie, którzy osiągnęli szczególne rzeczy w czasie kryzysu koronacyjnego, powinni , za to również otrzymał finansowe uznanie. W społeczeństwie niemieckim „uznanie wyraża się również w zapłacie”, powiedział Steinmeier w letnim wywiadzie ZDF.

Na dłuższą metę nikt nie może czerpać z samego uznania. Steinmeier zwrócił również uwagę, że kryzys koronacyjny zwiększył zaufanie do instytucji politycznych. „To jest coś w rodzaju skoku wiary” – podkreślił prezydent federalny. Teraz od polityki zależy, „czy to zaufanie zostanie spełnione”. Wielu, którzy „udusiliby” państwo, teraz zauważyło jego znaczenie. +++ 18:12 Wybuch epidemii w Izraelu wymykający się spod kontroli: więcej zakażonych niż wyleczonych +++ W Izraelu nie udało się jeszcze opanować nowej epidemii koronawirusa.https://yourpillstore.com/pl/ Ministerstwo Zdrowia ma obecnie 18 940 aktywnych przypadków koronowania.

Oznacza to, że w Izraelu byli bardziej zarażeni ludzie niż ci, którzy wyzdrowiali przez długi czas. Poprzedniego dnia zgłoszono 1148 nowych przypadków. W piątek ministerstwo odnotowało rekordowe 1464 przypadki. Po początkowym wybuchu epidemii w maju w Izraelu nie zgłoszono prawie żadnych nowych przypadków.

Od końca maja liczba codziennie rejestrowanych infekcji ponownie znacznie wzrosła. Według doniesień medialnych minister zdrowia Juli Edelstein opowiada się za nową blokadą, jeśli liczba nowych infekcji każdego dnia wzrośnie do około 2000. +++ 17:33 Wartość R wzrośnie powyżej 1,00 +++ Według Instytutu Roberta Kocha szacuje się liczbę reprodukcji ponownie przekroczył próg 1,00. W bieżącym raporcie zarządczym instytut podaje 4-dniową wartość R na 1,04.

Oznacza to, że ostatnio osoba zarażona zarażała średnio więcej niż jedną inną osobę. 7-dniową wartość R, która jest mniej podatna na wahania i która obrazuje wystąpienie infekcji około jednego do nieco ponad dwóch tygodni temu, oszacowano na 0,91. +++ 17:11 najniższe w Bawarii: zmniejsza się gotowość do szczepień koronowych +++ Według badań w Niemczech zmniejszyła się gotowość do szczepienia koronowego, które może być dostępne w przyszłości. Odsetek zwolenników spadł z 70 do 61 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy, podał „Süddeutsche Zeitung”, powołując się na ankietę.

We współpracy z uniwersytetami w innych krajach UE Uniwersytet w Hamburgu zapytał tysiące ludzi w kilku krajach, jak myślą o szczepieniu przeciwko koronawirusowi. Taka szczepionka jeszcze nie istniała. Według informacji gotowość szczepień w Niemczech jest szczególnie niska i wynosi 52% w Bawarii, podczas gdy w północnych Niemczech jest znacznie wyższa i wynosi 67%. Nie ma podziału wschód-zachód.

Jonas Schreyögg, szef Hamburg Center for Health Economics na Uniwersytecie w Hamburgu, powiedział według „Süddeutscher Zeitung”, że jest tylko kilka osób, które generalnie odrzucają szczepionkę. „Z pozytywnego punktu widzenia oznacza to, że jeśli uda nam się zapewnić tym ludziom większe bezpieczeństwo i przekonać ich poprzez przejrzystość w testowaniu i zatwierdzaniu szczepionek, a także poprzez kampanie uświadamiające społeczeństwo, gotowość do szczepień mogłaby znacznie wzrosnąć” – mówi. +++ 16:42 Kobiety częściej zarażają się w pracy niż mężczyźni – wymóg maski działa +++ Analiza danych dotyczących zwolnień lekarskich przeprowadzona przez AOK Nordost pokazuje między innymi, że kobiety były bardziej narażone na zarażenie niż mężczyźni w pracy podczas szczytu pandemii koronawirusa. Jako powód podano ich aktywność w tzw. Zawodach istotnych systemowo, zwłaszcza w służbach medycznych i pielęgniarskich. Pracownicy w tych grupach zawodowych byli dwa i pół razy bardziej narażeni na zarażenie Covid-19 niż przeciętni pracownicy. Według AOK Nordost w Meklemburgii-Pomorzu Przednim na 100 000 zatrudnionych w tych zawodach przypadały 163 kobiety na zwolnieniu lekarskim, ale tylko 152 mężczyzn. W Brandenburgii i Berlinie, które również należą do stowarzyszenia regionalnego AOK, różnica była znacznie wyraźniejsza: w Brandenburgii w stosunku 297 do 178.

Kobiety pracujące były tam około dwie trzecie bardziej narażone na zarażenie Covid-19 niż pracujący mężczyźni. Powiedziano, że wymóg maski najwyraźniej wpłynął na kasjerów w handlu detalicznym. Pomimo wielu tam kontaktów liczba zwolnień chorobowych związanych z koronacją była tylko o około 10 procent wyższa niż średnia. +++ 16:03 Przepełniona mila studencka: Kolonia przyjmuje +++ ignorowaną godzinę policyjną, przeludnione obszary przed restauracjami, złe powietrze w pokojach gościnnych – Kolońscy funkcjonariusze ścigania rozprawili się w weekend z naruszeniami zasad Corona na dużej sali studenckiej „Kwartier Latäng” w Kolonii. Miasto Kolonia ogłosiło w niedzielę, że wielu restauratorów zlekceważyło wymogi higieniczne.

Z drugiej strony nie doszło do poważnych naruszeń w bardzo uczęszczanych parkach i terenach zielonych. +++ 15:13 Ostrzeżenie przed „zawaleniem się” z powodu „bezsensownego” wykluczenia z przedszkola +++ Wykluczenie dzieci żłobka z lekkimi objawami choroby Troska spotkała się z szeroką krytyką w Nadrenii Północnej-Westfalii. Zarówno pediatrzy, jak i samotni rodzice, związkowcy i politycy opozycji domagają się od władz państwowych nowych, praktycznych zasad ochrony przed wyładowaniami koronowymi. Stowarzyszenie pediatrów zwróciło się również do Instytutu Roberta Kocha o „określenie kryteriów chorobowych, które powodują absencję w sposób dostosowany do ryzyka i wykonalny” – poinformował rzecznik Stowarzyszenia Regionalnego Nadrenii Północnej Edwin Ackermann z Niemieckiej Agencji Prasowej Dusseldorf. W przeciwnym razie obecne rozporządzenie „doprowadziłoby do upadku rodziców i niewyobrażalnych problemów z organizacją przychodni jesienią” – ostrzegł pediatra z Tönisvorst. „Dzieci są nieustannie wyprowadzane z opieki, zupełnie bezsensownie”. +++ 13:48 Indie odnotowują nowy wysoki poziom infekcji +++ Liczba nowych infekcji w Indiach każdego dnia osiągnęła nowy wysoki poziom.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że w ciągu 24 godzin odnotowano 28 637 nowych zakażeń. W sumie od początku pandemii zarejestrowano w kraju prawie 850 000 przypadków, około 22 700 osób zmarło z powodu patogenu Sars-CoV-2. To pozytywne, że prawie 63 procent osób dotkniętych chorobą przeżyło chorobę. +++ 13:16 Berlińskie kluby otrzymują średnio 81 000 euro +++ Berlińskie kluby otrzymują średnio 81 000 euro w postaci pomocy koronowej.

Według „Tagesspiegel” wynika to z pytania poselskiego posła Zielonych Georga Kösslera. Senat wspiera łącznie 38 organizatorów. Niektóre firmy prowadzą działalność w wielu miejscach, więc łącznie pieniądze trafiają do 46 klubów, na festiwale i sale koncertowe. Kluby są zamknięte od 14 marca z powodu pandemii koronowej.

Kluby, które korzystają z programu pomocy doraźnej, to About Blank, Cassiopeia, Sage, Tresor, Kater Club, Schwuz, Rummelsbucht i Lido. +++ 12:43 Ponownie ponad 6600 infekcji w Rosji +++ W Rosji łącznie udowodniono, że prawie 730 000 osób jest zarażonych koronawirusem. Władze podały, że w ciągu 24 godzin zarejestrowano 6 615 nowych infekcji. Zwiększyło to liczbę zarażonych osób do 727162. Ponad 501 000 osób wyzdrowiało. Dla porównania liczba zgonów związanych z wirusem wzrosła o 130 do 11335.

Dzień wcześniej było jeszcze 188 zgonów i 6611 nowych infekcji. +++ 12:04 Węgry chcą zaostrzyć kontrole graniczne +++ Węgry zaostrzyły kontrole graniczne od środy. Celem jest zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa koronowego, ponieważ w kilku krajach nastąpił wzrost liczby nowych infekcji – mówi szef sztabu premiera Viktora Orbana. Węgrzy pochodzący z „żółtych” i „czerwonych” krajów o wysokim ryzyku musieliby zostać przebadani na granicy i poddani kwarantannie. Dotyczy to również cudzoziemców z krajów „żółtych”.

Obcokrajowcy z krajów „czerwonych” nie mają wstępu. Na czerwonej liście znajdują się Ukraina i państwa bałkańskie, a na żółtej – Serbia i Rumunia. Obecnie w Chorwacji nie ma żadnych ograniczeń. +++ 11:15 Austria zgłasza 114 nowych infekcji +++ Liczba nowych infekcji koronawirusem w Austrii wzrosła o ponad 114 osób w ciągu 24 godzin. Większość z nich została zarejestrowana w Górnej Austrii. Od początku pandemii republika alpejska odnotowała 18 897 pozytywnych wyników testów.

W związku z Covid-19 zginęło 706 osób. +++ 10:35 Amerykańska firma produkuje maski zapinane na suwak +++ Firma «Shut Your Mouth» z siedzibą w Teksasie oferuje teraz ochronę ust i nosa, której nie trzeba zdejmować podczas picia przez słomkę. Maski firmy mają otwór, w którym znajduje się usta, który można ponownie zamknąć za pomocą zamka błyskawicznego. Maski są dostępne w różnych wariantach i kolorach, donoszą lokalne media. Nie ma pewności, czy zapewniają taką samą ochronę, jak tradycyjne maski. +++ 09:54 Czwarty dzień z 200 nowymi infekcjami w Tokio +++ W Tokio władze zgłosiły ponad 200 wykrytych nowych infekcji czwarty dzień z rzędu. W ciągu 24 godzin w stolicy Japonii potwierdzono 206 przypadków infekcji, donosi publiczny nadawca NHK.

Japonia zniosła alarm związany z koronawirusem około miesiąc temu. W całym kraju wykryto około 20 000 infekcji, a około tysiąca osób zmarło w związku z tym wirusem. +++ 09:06 Kryzys daje e-skuterom boom +++ Od czasu złagodzenia ograniczeń związanych z wyładowaniami koronowymi, leasingodawcy e-skuterów ponownie odnotowali nieco zwiększony popyt. „Szczególnie w ostatnich kilku tygodniach coraz więcej osób szuka alternatywy dla autobusów i pociągów i korzysta z naszych hulajnóg elektrycznych, aby być bezpiecznym, elastycznym i na świeżym powietrzu w obecnej sytuacji” – powiedział rzecznik dostawcy Lime. Przejazdy wapnem są średnio o jedną czwartą dłuższe niż przed kryzysem. Konkurenci Dott i Voi również zgłaszają większe wykorzystanie mocy produkcyjnych niż przed kryzysem. +++ 08:58 Brak ułaskawienia dla przestępców w Dolnej Saksonii +++ W Dolnej Saksonii przestępcy, którzy muszą iść do więzienia za niezapłacone grzywny, nie mogą liczyć na trwałe zwolnienie z więzienia, podobnie jak w Berlinie.

Nie planuje się ułaskawienia – powiedziała minister sprawiedliwości Dolnej Saksonii Barbara Havliza z CDU. Wręcz przeciwnie: od końca czerwca osoby, które nie mogą zapłacić, są proszone o odbycie zastępczej kary pozbawienia wolności. „Nie sądzę, by słuszne było zniesienie kary z ministerstwa za wykroczenia jednym pociągnięciem pióra” – powiedział Havliza. „Za każdą zastępczą karą pozbawienia wolności kryje się popełnione przestępstwo, które zostało ukarane grzywną w postępowaniu sądowym.” +++ 08:09 Operatorzy burdeli protestują przeciwko zamknięciu +++ Według policji w sobotę wieczorem jest około 400 prostytutek i operatorów burdeli z całych Niemiec wyszedł na ulice hamburskiej Reeperbahn.